کشته شدن «حلیم اف» را تائید نمی‌کنیم

به گزارش عصر امروز، «هنری انشر» معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور افغانستان و آسیای مرکزی این مطلب را ضمن دیدار با نمایندگان جامعه مدنی تاجیکستان بیان کرد.
 وی طی روزهای ۳-۴ فوریه از تاجیکستان دیدار کرد و با مقامات سیاسی این کشور و از جمله «سراج الدین اصل اف» وزیر امور خارجه زمینه های توسعه همکاری های دوجانبه را مورد گفت و گو قرار داد.
 این مقام آمریکایی قبل از پرواز از دوشنبه به مقصد بیشکک، بر حضور برخی شبه نظامیان در مناطق شرقی و همچنین شمال شرق افغانستان تاکید کرد.
 به گفته وی، مقامات تاجیک از این وضعیت نگران بوده و ابراز تمایل برای همکاری های نزدیک تر کردند.
 معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: آمریکا همکاری های خود با دولت های آسیای مرکزی و افغانستان را ادامه خواهد داد تا تهدیدات ناشی از این شبه نظامیان به حداقل رسانده شود.
 وی در پاسخ به این پرسش که آیا می تواند مرگ «گلمراد حلیم اف» فرمانده پیشین نیروهای ویژه  وزارت کشور تاجیکستان که به داعش پیوسته بود را تائید کند، گفت: این خبر را تائید نمی کنم.
 انشر گفت: «روس ها حرف های زیادی می گویند ولی ما در وضعیتی قرار نداریم که این اطلاعات را تأیید کنیم.
 این مقام آمریکایی همچنین تائید کرد: کشورش به توسعه جامعه مدنی در تاجیکستان و آسیای مرکزی ادامه خواهد داد زیرا معتقد است که از این طریق می توان به پیشرفت منطقه کمک کرد.
 وی طی روزهای ۳-۴ فوریه از تاجیکستان دیدار و با وزرای امور خارجه، دفاع، کشور و توسعه اتقصادی این کشور دررابطه به توسعه همکاری های دوجانبه گفت و گو کرد.

منبع: سایت تحلیلی خبری عصر امروز – آخرین عناوین سیاسی :: rss_full_edition